Chalupa Teplice nad Metují Relax
Chalupa Relax ubytování Teplice nad Metují Aktuální počasí skoro zataženo
Aktuální počasí
Denní tepl.: 3 °C
Noční tepl.: -1 °C
Vítr: 5 m/s
 
Doporučte tyto stránky:

Chalupa Relax / Teplice nad Metují

Chalupa "Relax"se nachází v Adršpašsko – teplických skalách, v osadě Skály, 3 km od města Teplice nad Metují, v překrásné přírodě chráněné krajinné oblasti Broumovsko, v nadmořské výšce 650 m.

Jiráskovy skály - ubytování v apartmánech
V objektu chalupy Relax jsou k dispozici 3 apartmány, jeden v přízemí a dva v podkroví. Každý apartmán má samostatný vstup s předsíní, WC, koupelnu se sprchovým koutem, obytnou místnost ( 20 m2 ) s kuchyňským koutem a 2 třílůžkové ložnice. V přízemním apartmánu jsou ložnice se čtyřmi a pěti lůžky. V případě požadavku je možné v obytné místnosti využít přistýlky (2 rozkládací sedací soupravy).

Ubytování se psem za poplatek. V měsících červenec a srpen a v období Silvestra - jen týdenní pobyty. Nástup mezi 14 - 18 hod., odjezd do 10 hodin. V ceně je zahrnuto: ložní prádlo + ručníky, spotřeba dřeva (krbová kamna, venkovní ohniště), poplatek obecnímu úřadu, závěrečný úklid a spotřeba elektřiny.

Adršpašsko – teplické skaly chalupa Relax - vybavení
V chalupě Relax mají hosté k dispozici krbová kamna, TV, stolní tenis, opalovací lehátka. Na dům navazuje pozemek se zahradním posezením a s ohništěm s možností opékání a grilování. Kola či v zimě lyže je možné uschovat ve vstupní chodbě (cca 4 ks), větší počet je možné uložit ve sklepě – nutno snést po schodišti.

Chalupa Relax apartmány - stravování a nakupování
Možnost vlastního vaření - každý apartmán má zcela vybaveny kuchyňský kout: lednička, elektrický sporák, mikrovlnná trouba, elektrická konvice, kompletní nádobí. Další možnost stravování v osadě, kde se nachází restaurace zámeček (200 m), která je v provozu v letní sezóně a o víkendech, další restaurace a prodejny v Teplicích nad Metují (3 km).

Dovolená Jiráskovy skály Chalupa Relax - okolí
Pěší a cyklistické výlety v místě - Teplické skály, Adršpašské skály. Horolezecké terény, pískovcové skalní věže. Koupaliště Teplice nad Metují (4 km), zatopený lom v Adršpachu (10 km), Jízda v sedle Stárkov- Vápenka (6 km). Houbaření v okolních lesích. V zimě možnost výletů na běžkách, lyžování - lyžařský vlek v Teplicích nad Metují, v Krkonoších. Při dobrých podmínkách možnost bruslení na Černém jezírku. Tipy na výlet: Babiččino údolí, Zoo Dvůr Králové nad Labem, Broumovské stěny, Broumov klášter, pevnost Dobrošov a Josefov ...

Osada Skály je dnes připojena k městu Teplice nad Metují. První zmínka pochází z roku 1393 a původně nesla název Bischofstein, počeštěně Bižík. Nad vesnicí se nachází zřícenina středověkého hradu Skály, připomínaného roku 1393 jako sídlo Matěje Salavy z Lípy. Hrad byl rozbořen roku 1447 Slezany, později roku 1546 obnoven Zikmundem a Bernardem z Čertorej. Po vzniku dvora a následně zámečku zanikl. Zámeček je využíván jako restaurace. Místo zvěčnil Alois Jirásek ve svých románech Skály a z Různých dob. V těsné blízkosti zámečku se nachází Černé jezírko s vzácnými vážkami.
Chalupa Teplice nad Metují Relax - Malá zvířátka (psi) mají do hotelu vstup dovolenChalupa Teplice nad Metují Relax - K hotelu přísluší parkovištěChalupa Teplice nad Metují Relax -  je k dispozici letní terasaChalupa Teplice nad Metují Relax - Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouChalupa Teplice nad Metují Relax - Pokoje jsou vybaveny vlastní toaletouChalupa Teplice nad Metují Relax - Pokoje jsou vybaveny televizorem